Puchar Federacji (Billie Jean King Cup)
Puchar Billie Jean King  (Billie Jean King Cup) to drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa. Odbywają się corocznie od sezonu 1963, pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF); do 2019 roku pod nazwą Puchar Federacji (Fed Cup). Początkowo miały formę tygodniowego turnieju, w czasie którego wyłaniano triumfatorki. W 1995 roku przyjęto zmianę, zbliżającą je do rozgrywek o Puchar Davisa (Davis Cup), z meczami na przemian na własnym terenie i na wyjeździe, w ciągu kilku tygodni całego sezonu. Również na wzór DC utworzono grupy (odpowiednik poziomów), na czele z najwyższą Grupą Światową (zespoły bezpośrednio walczące o trofeum).
Jedną z inicjatorek Fed Cup była tenisistka i żona legendarnego trenera australijskiego Harry’ego Hopmana, Nell. Chciała w ten sposób rozszerzyć tradycyjną rywalizację zespołów kobiecych Anglii i USA, toczoną od 1923 r. jako Puchar Wightmana (Wightman Cup).
Tenisistki polskie zadebiutowały w rozgrywkach Pucharu Billie Jean King w 1966 roku, dochodząc do II rundy (Niemki z NRD oddały mecz walkowerem, a z drużyną Czechosłowacji Biało-Czerwone przegrały 0:3). W 1992 r. Polki wyeliminowały Izrael i Szwecję, dzięki czemu awansowały do ćwierćfinału, co było najlepszym rezultatem reprezentacji w historii. Uległy w nim Niemkom – słynnym Steffi Graf i Anke Huber. W 1995 roku Polki nie zdołały się utrzymać w Grupie Światowej. Ponowny awans do najwyższej klasy rozgrywek osiągnęły w 2014 r. Rok później, podczas meczu Polska – Rosja, padł rekord frekwencji na imprezie tenisowej w naszym kraju – do hali w Krakowie przyszło ponad 15 tys. widzów. Po raz trzeci Biało-Czerwone awansowały do Finałów w sezonie 2022, a rok później zagrały w nich dzięki "dzikiej karcie".
Najlepszą zawodniczką w historii startów Polski w Pucharze Billie Jean King (wszystkie statystyki – stan na 22 maja 2023 r.) jest Agnieszka Radwańska, która odnotowała najwięcej wygranych meczów (42-11). Krakowianka jest także najlepszą singlistką (34-9). Najlepsza deblistka to Alicja Rosolska (28-13), która z Klaudią Jans-Ignacik tworzyła też najskuteczniejszą parę (14-8). Rosolska wystąpiła również w największej liczbie międzypaństwowych spotkań (41) i gra w BJK Cup najdłużej (16 edycji). Najskuteczniejszym kapitanem był Tomasz Wiktorowski  pod jego wodzą wygraliśmy 17 z 24 meczów, w których prowadził drużynę w okresie 2009–2015, czyli przez 7 sezonów. Rok dłużej (1998–2004 i 2007) kapitanowała (także w tym czasie grając) Katarzyna Teodorowicz. 
Bilans Polski do 2023 roku włącznie obejmuje 41 edycji, w których drużyna rozegrała 133 spotkania – 70 wygrała, 63 przegrała.